QuikRead go iFOBT, 50 testów

QuikRead go iFOBT to immunochemiczny test przeznaczony do wykrywania oraz ilościowego określenia krwi utajonej w kale ludzkim, w przypadku podejrzenia krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Pomiar przeprowadza się na urządzeniu QuikRead go, które można podłączyć do NIS/LIS.

Niniejszy produkt jest dostępny wyłącznie za zarejestrowanych użytkowników

Zaloguj się

Zestaw umożliwiający bezpośrednie przeprowadzenie badania wraz z urządzeniem QuikRead go zapewniają uzyskanie dokładnych wyników w mniej niż 3 minuty.

Wyniki mogą być wyświetlane jako ilościowe lub jakościowe.

Skrajną wartością dla testu jakościowego jest Hb15 µg/g kału (75ng/ml). Jeżeli wynik odpowiada skrajnej wartości lub będzie wyższy, wówczas jest uznany jako pozytywny.

Skrajną wartością dla testu ilościowego jest Hb10 µg/g kału (50 ng/ml), stężenia do 200 µg/g kału (1000 ng/ml) są wyświetlane jako wartości liczbowe. Wyższe stężenia są wyświetlane na ekranie jako >200 µg/g ( >1000 ng/ml).

Test QuikRead go iFOBT zapewnia

Przystosowalność

  • Wyniki ilościowe umożliwiają porównanie z zaleceniami krajowymi
  • Wyniki mogą być uwzględniane w przypadku każdego wieku i płci pacjenta lub możliwych czynników ryzyka
  • Elastyczna procedura, którą łatwo można włączyć do rutynowych badań przeprowadzanych w laboratoriach i gabinetach lekarskich
  • Stabilność próbki w probówce testowej przez pięć (5) dni w temperaturze 18–25°C zapewnia wystarczającą ilość czasu na pobranie próbki w warunkach domowych i odesłanie jej do miejsca przeprowadzenia analizy

Obiektywność

  • Wartości ilościowe w zakresie 10–200 μg/g (50–1000 ng/ml)
  • Ustawienie urządzenia pozwala wybrać wynik jakościowy z wartością odcięcia 15 μg/g
  • Urządzenie wyświetla wyniki na wyświetlaczu

Niezawodność

  • Automatyczny przebieg badania obejmuje kilka kroków obsługi ręcznej
  • Praktyczna probówka testowa zapewnia higieniczne pobranie dokładnej ilości próbki

Sprawdzona jakość urządzenia Quikread

  • Test nie wymaga ręcznej kalibracji
  • Wyniki są automatycznie zapisywane w pamięci urządzenia
  • Informacje o użytkowniku i pacjencie mogą być przechowywane wraz z wynikami i w razie potrzeby przesłane do LIS/HIS
  • Połączenie i dwukierunkowa wymiana danych umożliwiają centralne zarządzanie kilkoma urządzeniami
Dostępne produkty
  • 151051 QuikRead go iFOBT, 50 testów
Zastosowanie Do stosowania w diagnostyce in vitro
Metoda

Immunoturbidymetria

Rodzaj próbki Stolec
Informacje na temat instrumentu

Urządzenie QuikRead go

Czas do uzyskania wyniku Mniej niż 3 minuty
Odczytywanie wyniku Wyświetla urządzenie
Przechowywanie 2 - 8 °C
Wymagane dodatkowo

Dla zestawu QuikRead go iFOBT 151051

  • Urządzenie QuikRead go 135867
  • QuikRead iFOB Sampling Set (50 probówek testowych) 151052
  • QuikRead FOB Positive Control (materiał kontrolny) 06027
  • QuikRead go iFOBT Control Quantitative (materiał kontrolny) 152390

 

Dla zestawu QuikRead go iFOBT 136189

  • Urządzenie QuikRead go 135867
  • QuikRead FOB Sampling set (50 probówek testowych) 138822
  • QuikRead FOB Positive Control (materiał kontrolny) 06027
  • QuikRead FOB Control Quantitative (materiał kontrolny) 144675
Zastrzeżony znak towarowy QuikRead go® to zastrzeżony znak towarowy firmy Aidian Oy

Utajone krwawienie w kale może być objawem raka jelita grubego

Rak jelita grubego (CRC) jest chorobą nowotworową jelita grubego, odbytnicy lub odbytu. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), CRC jest obecnie trzecim najczęściej występującym na świecie nowotworem i drugą najczęstszą przyczyną zgonów związanych z nowotworami. Każdego roku diagnozuje się około 1,9 miliona zachorowań na CRC.1

Czynniki genetyczne jak i środowiskowe, jak i stan kliniczny mają wpływ na zwiększenie ryzyka wystąpienia CRC. CRC rozwija się powoli, zwykle od 10 do 15 lat i najczęściej występuje u osób powyżej 50 roku życia. Rozpoczyna się wzrostem nierakotwórczych skupisk komórek, zwanych polipami, na błonie śluzowej jelita grubego. Z biegiem czasu niektóre z tych polipów i gruczolaków mogą przekształcić się w nowotwór.

Wiele osób we wczesnych stadiach CRC nie ma żadnych objawów. Naczynia krwionośne polipów lub nowotworu w jelicie grubym są często kruche i łatwo krwawią do jelita grubego lub odbytnicy. Nawet u zdrowych osób może wystąpić niewielkie krwawienie do dolnego odcinka przewodu pokarmowego, co może być oznaką zaburzeń przewodu pokarmowego. Krwawienie z dolnego odcinka jelit mogą powodować nie tylko polipy, gruczolaki i nowotwory CRC, ale także inne choroby, takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego lub choroba Crohna. Takie krwawienie jest często niewidoczne gołym okiem, ale obecność hemoglobiny w kale można wykryć testem immunochemicznym (FIT) QuikRead go iFOB.

Poziom stwierdzony z testu immunochemicznego kału odpowiada stopniowi zaawansowania nowotworu

Poziom stężenia hemoglobiny w kale jest na ogół wyższy u mężczyzn niż u kobiet i wzrasta z wiekiem.2 Wartości FIT odpowiadają stopniowi zaawansowania nowotworu.3 U pacjentów z objawami test QuikRead go iFOBT (POC) dostarcza ilościowych informacji o nadmiernym krwawieniu i w zależności od stopnia zaawansowania choroby pomaga w ustalaniu kolejności pacjentów do przeprowadzenia dalszych badań przewodu pokarmowego, takich jak kolonoskopiaNegatywne wyniki pomagają wykryć pacjentów, w przypadku których badanie jelita grubego nie przyniosłoby korzyści, lub u których natychmiastowe badanie nie jest potrzebne. Negatywne wyniki iFOBT mogą zmniejszyć liczbę niepotrzebnych kolonoskopii.4 POC FIT daje natychmiastowe wyniki, które można wykorzystać do podejmowania szybkich decyzji i lepszego rozdzielenia pacjentów wg grup ryzyka.

Wczesne wykrycie raka jelita grubego zwiększa szanse na przeżycie

Wczesne wykrycie CRC lub jego prekursorów znacznie zwiększa szanse na przeżycie, wymaga mniej inwazyjnego leczenia i zmniejsza koszty leczenia. Wykazano, że badania przesiewowe osób ze średnim ryzykiem CRC zmniejszają śmiertelność i zachorowalność CRC.5 Badania przesiewowe CRC za pomocą testów FIT są obecnie zalecane przez Radę Europy w krajach UE oraz American College of Physicians w USA dla osób w wieku 50-74 lata.5,6

Regulowane wartości cut-off (próg odcięcia) dla badań przesiewowych jelita grubego

Wyniki ilościowe FIT umożliwiają dostosowanie skrajnych wartości w zależności od potrzeb pacjenta lub spełnienie zaleceń krajowych programów badań przesiewowych w różnych krajach. Optymalna wartość cut-off może być dostosowana na podstawie dostępnych źródeł endoskopowych, częstości występowania CRC w populacji oraz oczekiwanego poziomu uczestnictwa w programach badań przesiewowych.7 Wartości odcięcia FIT na poziomie 20-30 µg/g są zalecane w przypadku, gdy służba zdrowia wykonuje kolonoskopię u około 5% badanych (a także FIT pozytywnych) pacjentów w wieku 50-74 lata8.

Produkty powiązane